Sepet

Toprağa ve Topluma Değer Katıyoruz - Gelirpazar.com Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri ve Kadın Kooperatiflerinin Yanında!!

Kepekli Bozkır Tahini Plastik Kutu Net 1845 Gr

Kepekli Bozkır Tahini Plastik Kutu Net 1845 Gr
% 7
Kepekli Bozkır Tahini Plastik Kutu Net 1845 Gr
Satıcı : Tahin Dünyası
En Geç 01-03-2024 Cuma günü kargoda
250 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
494,90 TL
458,54 TL
Vergiler Hariç: 454,00 TL

Mehmet Çavuş Kepekli Bozkır Tahini Plastik Kutu Net 1845 Gr.


Bu ürün Kadın kooperetifleri ortak Satış Noktamız Olan Gelirpazar.com Konya Seydişehir Şubemizden Gönderimi Sağlanacaktır.

Ürün Taze ve Yerinden Haftalık Olarak Tedarik Edilir. 

Tabanına Çökmüş Tortulaşmış Ürün Müşteriye Gönderimi Olmaması Açısından Haftalık Yerinden Ürün Tedariği Yapılır.

Mehmet Çavuş Kepeksiz Bozkır Tahini Teneke Kutu Net 1800 Gr

Mehmet Çavuş Tahinleri olarak kepeksiz tahin de özenle seçtiğimiz Antalya Manavgat susamını kullanmaktayız tahin değirmenimizde özenle seçilen Manavgat susamı ıslatma aşamasından önce ön elemeden geçiriyoruz bunun sebebi  yaklaşık bir asra dayanan dededen toruna kalmış yöreye has kokusundan ve tadından ödün vermeden size ulaştırmak içindir.

Ön eleme aşamasının devamında vakit kaybetmeden Manavgat susamını özel yıkama ve bekletme havuzlarımız da belli süre bekletiyor ve özenle yıkıyoruz bu yıkama aşaması çok önemli yıllarca vazgeçemediğiniz sofralarınızda hiç eksilmeyen bu yöresel tadın lezzeti adım adım bu kısımdan başlamaktadır.

Kepeksiz  Mehmet Çavuş tahininin farkı kabuğu alma aşamasıdır kabuğunu almak için yıkanan susamların suyu süzüldükten sonra dövme makinemizde Manavgat susamının kepeksiz haline getirmek için %60-70 oranında kabuğunu alıyoruz.  Kepeksiz Mehmet Çavuş Tahini akışkan yapısını buradan almaktadır.
Kabuğu alınan Manavgat susamı değirmenimize özel yıllarca dededen toruna kalan ve orijinal hali bozulmadan bu güne kadar gelen odun fırınında kavruluyor. Ortalama 150-200 kg civarında safi odun fırınında kavrulmaktadır. Bu aşamada odun fırının derecesi çok önemlidir Mehmet Çavuş Tahinleri olarak damağınızın tadı sofranızın vazgeçilmeyen lezzetinin özelliğini bu aşamada tamamlayarak size sunmaktayız. Kavrulan susam tavı geldiğinde vakit kaybetmeden indirilir ve belli bir süre karıştırılarak ortalama oda sıcaklığına inene kadar bekletiyoruz. Tahin olma aşamasından önce tekrar bir eleme yapıyoruz ve Manavgat susamını öğütmeye hazır ediyoruz.

Bekletilen Manavgat susamı nasıl tahin olarak sizlerin huzuruna geliyor?

Öğütme aşamasında yıllarca orijinal hali hiç bozulmadan bugüne kadar gelen su değirmenine Manavgat susamı su gücüyle dönen değirmen taşının arasında ezilerek tahin haline gelmektedir.
Gramaj
Gram1845 Gr.
Yorum Yap