Sepet

Kepekli Bozkır Tahini Teneke 1 Kg Net:800 Gr.

Kepekli Bozkır Tahini Teneke 1 Kg Net:800 Gr.
Kepekli Bozkır Tahini Teneke 1 Kg Net:800 Gr.
% 17
Kepekli Bozkır Tahini Teneke 1 Kg Net:800 Gr.
Kepekli Bozkır Tahini Teneke 1 Kg Net:800 Gr.
Kepekli Bozkır Tahini Teneke 1 Kg Net:800 Gr.
Satıcı : Tahin Dünyası
En Geç 24-07-2024 Çarşamba günü kargoda
250 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
301,99 TL
249,47 TL
Vergiler Hariç: 247,00 TL

 Kepekli Bozkır Tahini Teneke 1 Kg Net:800 Gr.

Bu ürün Kadın kooperetifleri ortak Satış Noktamız Olan Gelirpazar.com Konya Seydişehir Subemizden Gönderimi Sağlanacaktır.

Ürün Taze ve Yerinden Haftalık Olarak Tedarik Edilir. 

Tabanına Çökmüş Tortulaşmış Ürün Müşteriye Gönderimi Olmaması Açısından Haftalık Yerinden Ürün Tedariği Yapılır.

Göktepe Tahinleri siz müşterilerimize bu tadı ulaştırmayı kendine bir borç bilmektedir bu nedenle tahinlerimiz özenle ve özel seçtiğimiz yerli mamul olan Manavgat Susamı olarak bilinen mamüldür.

Yerli mamul olan Manavgat susamı ve tahinimiz bize dedelerimizden bir mirastır . Manavgat dan getirdiğimiz susamları en en steril ortamlarsa muhafaza etmekteyiz getirilen susamlar ihtiyaca göre değirmenimizde bulunan susam havuzlarına dökülür susam havuzlarında ıslatmaya bırakılır.  Bu süre zarfında susamların suyu her 2 saate bir mutlaka değiştirir ve susam en temiz halini alana dek bu uygulamayı tekrarlarız susam temizlenir  ve kabuk almaya el verişli hale gelir.

Göktepe Kepekli Tahin in Kepekli namını aldığı nokta buradan başlamaktadır. Sonraki aşamada susamlar dövme olarak tabir ettiğimiz özel makinemizde kabuğunun yaklaşık yarısına yakın bir kısmını alırız kabuğunu alıyoruz çünkü tahin renk olarak ve kıvam olarak biraz koyu ve esmer renkli olması gerekir kepekli tahinin amacı özelliği budur. Göktepe Tahin olarak Kepekli tahinin hikayesi bu aşamada şekillenmeye başlıyor...

100 yıl önce dedelerimizin kullandığı ve 100 yıl sonra torunlarına miras kalan özel yöresel ardıç odunu ateşi yanan fırınımıza dövülen Manavgat susamını kavurmak için atıyoruz. Atılan susam belli bir derecede 3 saat kavrulur kıvamı , tavı geldiği zaman dedelerimizin yaptığı gibi havalandırma arabasına indiririz burada yarım saat ağır bir şekilde karıştırılarak susam normal sıcaklığa indirilir.

"Manavgat Susamın dan Üretilen Göktepe Kepekli Tahinlerinde hiç bir katkı maddesi yada kimyasal, fabrikasyon hiç bir şey katmıyoruz Bunu 100 yıldır değişmeyen kokusundan, kıvamından, renginden ve tadından anlayabilirsiniz.

"Daha sonra soğuyan susam öğütülme aşamasına geçmeden önce temizlenmesi ve kepeğinden ayrılması için özel elemelerden geçirilir ve temiz yenecek hale gelir. Taş değirmeni olarak da bilinen su değirmenine yani su gücü ile dönen tonlarca ağırlığında iki taşın arasında ezilmek üzere sepetlere dökülür. Bu kısım özenle kavrulan Manavgat susamının şekillendiği bize has bir kokunun tadın tamamlandığı en önemli kısımdır. Sonrasında ise steril ortamlarda el değmeden ambalajlanır ve sizlerin sofralarına sunulur.

Göktepe Kepekli Tahin sade yeneceği gibi Pekmez ile Köpük helva ile Bal ile Karıştırılarak yada beraber yenebilir..

Gramaj
Gram800 Gr.
Yorum Yap