Sepet

Kepeksiz Bozkır Tahini Teneke Kutu Net 850 Gr

Kepeksiz Bozkır Tahini Teneke Kutu Net 850 Gr
% 20
Kepeksiz Bozkır Tahini Teneke Kutu Net 850 Gr
Satıcı : Tahin Dünyası
En Geç 23-07-2024 Salı günü kargoda
250 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
313,10 TL
249,47 TL
Vergiler Hariç: 247,00 TL

Kepeksiz Bozkır Tahini Teneke Kutu Net 850 Gr.

Bu ürün Kadın kooperetifleri ortak Satış Noktamız Olan Gelirpazar.com Konya Seydişehir Subemizden Gönderimi Sağlanacaktır.

Ürün Taze ve Yerinden Haftalık Olarak Tedarik Edilir. 

Tabanına Çökmüş Tortulaşmış Ürün Müşteriye Gönderimi Olmaması Açısından Haftalık Yerinden Ürün Tedariği Yapılır.

Mehmet Çavuş Tahinleri olarak kepeksiz tahin de özenle seçtiğimiz Antalya Manavgat susamını kullanmaktayız tahin değirmenimizde özenle seçilen Manavgat susamı ıslatma aşamasından önce ön elemeden geçiriyoruz bunun sebebi  yaklaşık bir asra dayanan dededen toruna kalmış yöreye has kokusundan ve tadından ödün vermeden size ulaştırmak içindir.



Ön eleme aşamasının devamında vakit kaybetmeden Manavgat susamını özel yıkama ve bekletme havuzlarımız da belli süre bekletiyor ve özenle yıkıyoruz bu yıkama aşaması çok önemli yıllarca vazgeçemediğiniz sofralarınızda hiç eksilmeyen bu yöresel tadın lezzeti adım adım bu kısımdan başlamaktadır.



Kepeksiz  Mehmet Çavuş tahininin farkı kabuğu alma aşamasıdır kabuğunu almak için yıkanan susamların suyu süzüldükten sonra dövme makinemizde Manavgat susamının kepeksiz haline getirmek için %60-70 oranında kabuğunu alıyoruz.  Kepeksiz Mehmet Çavuş Tahini akışkan yapısını buradan almaktadır.



Kabuğu alınan Manavgat susamı değirmenimize özel yıllarca dededen toruna kalan ve orijinal hali bozulmadan bu güne kadar gelen odun fırınında kavruluyor. Ortalama 150-200 kg civarında safi odun fırınında kavrulmaktadır. Bu aşamada odun fırının derecesi çok önemlidir Mehmet Çavuş Tahinleri olarak damağınızın tadı sofranızın vazgeçilmeyen lezzetinin özelliğini bu aşamada tamamlayarak size sunmaktayız. Kavrulan susam tavı geldiğinde vakit kaybetmeden indirilir ve belli bir süre karıştırılarak ortalama oda sıcaklığına inene kadar bekletiyoruz. Tahin olma aşamasından önce tekrar bir eleme yapıyoruz ve Manavgat susamını öğütmeye hazır ediyoruz.



Bekletilen Manavgat susamı nasıl tahin olarak sizlerin huzuruna geliyor?



Öğütme aşamasında yıllarca orijinal hali hiç bozulmadan bugüne kadar gelen su değirmenine Manavgat susamı su gücüyle dönen değirmen taşının arasında ezilerek tahin haline gelmektedir.



Mehmet Çavuş tahinleri olarak sizler için sofranıza ulaştırıyor ve bu lezzeti tatmanızı sağlıyoruz.


Gramaj
Gram850 Gr.
Yorum Yap